Profielschets verpleegeenheid C3
Als nieuwe medewerker, student of stagiair krijg je bij ons de kans om waardevolle ervaring op te doen in een uitdagende en leerrijke omgeving. We bieden intensieve begeleiding en ondersteuning, zodat je je snel thuis voelt en je professionele vaardigheden verder kan ontwikkelen. We kijken ernaar uit om samen te werken en je deel te laten uitmaken van ons team.
Heb je vragen of hulp nodig tijdens je eerste dagen? Aarzel dan niet om iemand van het team aan te spreken. We staan altijd klaar om je te helpen!
Veel succes!
Voor nieuwe medewerkers
Als nieuwe collega in het UZA doorloop je een uitgebreid onboardingstraject van ongeveer één jaar. Voor verpleegkundigen start dit traject meteen in de eerste week met het ontvangen van een begeleidingsboekje. Dit boekje helpt jou, je mentor(en) en de hoofdverpleegkundige om inzicht te krijgen in je voortgang tijdens de onboarding en waar extra aandacht nodig is.
In de eerste weken zal je samenwerken met één of meerdere mentoren van de afdeling. Zij begeleiden je in het leren kennen van de werkwijze op onze dienst en zorgen ervoor dat je je snel thuis voelt. Binnen de eerste maand word je, in overleg met je hoofdverpleegkundige, gekoppeld aan een persoonlijke coach. Met deze coach heb je maandelijks een vertrouwelijk gesprek, waarin jullie samen kijken hoe je je op de afdeling voelt en welke ondersteuning je nodig hebt.
Daarnaast ontvang je na vier maanden en na één jaar een evaluatiegesprek met de hoofdverpleegkundige om je voortgang te bespreken en verdere opvolging te garanderen.
Gedurende je eerste jaar volg je ook verschillende lessen binnen het Centraal Oriënteringsprogramma (COP). Houd je e-mail en UZAConnect in de gaten voor de planning van deze sessies.
Voor stagiairs
Kom je stage lopen op onze dienst? Dan verwijzen we je graag naar de stagewebsite. Hier vind je de welkomstgids en alle nodige informatie over je aanmelding en het begin van je stage.
Heb je specifieke vragen over je stage, dan kan je altijd contact met ons opnemen via e-mail. We helpen je graag verder!
Verloop van de eerste stagedag:
- De stagedienst van het ziekenhuis of je stagebegeleider zet je af op de afdeling
- Kenbaar maken van doelstellingen die je voorafgaand aan de stage SMART forumeleerde en deze bespreken met een mentor
- Rondleiding op de afdeling door een mentor
- Vastleggen van datum voor tussentijdse- en eindevaluatie + maken van afspraken rondom evaluaties
- Formulier ET-glycemie naar labo brengen na voltooiing
- Patientenlijst aanmaken in EPD
Onze zorgverleners staan voor je klaar
Hieronder vind je een overzicht van de zorgverleners die deel uitmaken van ons team en hun specifieke rol in de behandeling en ondersteuning van onze patiënten.
Persoonlijke coaches
- Sasia Vervynckt
- Lies Vander Cruyssen
- Shelby de Maayer
Bedden
12 eenpersoonsbedden
16 tweepersoonsbedden
Patiëntenpopulatie
Op C3 komen patiënten van alle chirurgische disciplines. Alle patiënten worden opgenomen voor een afgelijnd chirurgisch traject met minimum 1 overnachting en maximaal 3 overnachtingen. De meest voorkomende specialiteiten zijn:
- Orthopedie
- Urologie
- NKO
- Abdominale & Plastische Heelkunde
- Hepatobiliaire Heelkunde
In principe kan elke chirurgische patiënt van elke specialiteit voor een korte opname op de afdeling terecht.
Behandelingen
Hieronder vind je een overzicht van de meest voorkomende behandelingen en therapieën op onze dienst:
- Orthopedische chirurgie van de onderste ledematen (THP, TKP, voetchirurgie)
- Bariatrische chirurgie (Gastric Bypass/Sleeve)
- Transurethrale chirurgie (TURP, TURB, Holep)
- (para)Thyroïdectomie
- Chochleair implant
- FESS
- Percutane angiografie (EVAR, PTA, …)
- Mond- en kaakchirurgie (Bimax, Trimax)
Dag- en weekindeling
Dagindeling
| 06:30 - 07:00 | Patiëntenoverdracht |
|---|---|
| 07:00 - 12:00 |
|
| 12:30 - 14:00 |
|
| 14:00 - 14:30 |
|
| 14:30 - 15:00 | Safety briefing en bedside briefing |
| 15:00 - 15:30 |
|
| 15:30 - 17:00 |
|
| 18:30 - 22:00 |
|
| 22:00 - 22:30 | Safety briefing en bedside briefing |
| 22:30 - 23:00 | Klaarzetten van medicatie voor de komende 24 uur |
| 23:00 - 04:00 |
|
| 05:00 - 06:30 |
|
Taken en handelingen
Verpleegkundige taken
De verpleegactiviteiten die jij het meest zal uitvoeren zijn:
- Administratieve taken rond opname en dossieropvolging
- Pre-operatief voorbereiden (bloedafname, scheren, hygiënische zorgen, …)
- Post-operatieve zorgen (parameters, draindebieten, mictie, medicatie, wondzorg, ...)
- Ondersteuning ADL
- Educatie bij ontslag
Specifieke verpleegactiviteiten van onze dienst zijn:
- Noodaspiratie testen + nakijken
Zorgkundige taken
Zorgkundigen in het UZA worden ingeschakeld ter ondersteuning van verpleegkundigen. Als stagiair ZK word je begeleid door mentor-verpleegkundigen en door ervaren zorgkundigen. Tijdens je stage zal je de kans krijgen om taken in te oefenen waarvoor je wettelijk bevoegd bent, zoals:
- Ondersteunende taken verpleegkundige (vitale parameters, ADL)
- Administratieve taken (EPD, C-Meal)
- Maaltijdbeheer (contact diëtiek, maaltijdbedeling, registratie dieet, watertoer)
- Logistieke taken (URC, scanmodule, afvalverwerking, bedlinnen, …)
- Orde (kamers, spoelruimte, voorraad, keuken)
