Welkom!

Welkom op de afdeling hartkatheterisatie

Beste nieuwe collega, student of stagiair,

Hartelijk welkom op de afdeling hartkatheterisatie. Wij zijn een dynamisch en toegewijd team van artsen, verpleegkundigen, en ondersteunend personeel, gespecialiseerd in de zorg voor patiënten met diverse elektrofysiologische, valvulaire en coronaire aandoeningen van het hart. Op onze afdeling staan patiëntgerichte zorg, samenwerking en continue ontwikkeling centraal.

 

Kathlab

Als nieuwe medewerker, student of stagiair krijg je bij ons de kans om waardevolle ervaring op te doen in een uitdagende en leerrijke omgeving. We bieden intensieve begeleiding en ondersteuning, zodat je je snel thuis voelt en je professionele vaardigheden verder kan ontwikkelen. We kijken ernaar uit om samen te werken en je deel te laten uitmaken van ons team.

Heb je vragen of hulp nodig tijdens je eerste dagen? Aarzel dan niet om iemand van het team aan te spreken. We staan altijd klaar om je te helpen!

Veel succes!

  • Als nieuwe collega in het UZA doorloop je een uitgebreid onboardingstraject van ongeveer één jaar. Voor verpleegkundigen start dit traject meteen in de eerste week met het ontvangen van een begeleidingsboekje. Dit boekje helpt jou, je mentor(en) en de hoofdverpleegkundige om inzicht te krijgen in je voortgang tijdens de onboarding en waar extra aandacht nodig is.

    In de eerste weken zal je samenwerken met één of meerdere mentoren van de afdeling. Zij begeleiden je in het leren kennen van de werkwijze op onze dienst en zorgen ervoor dat je je snel thuis voelt. Binnen de eerste maand word je, in overleg met je hoofdverpleegkundige, gekoppeld aan een persoonlijke coach. Met deze coach heb je maandelijks een vertrouwelijk gesprek, waarin jullie samen kijken hoe je je op de afdeling voelt en welke ondersteuning je nodig hebt.

    Daarnaast ontvang je na vier maanden en na één jaar een evaluatiegesprek met de hoofdverpleegkundige om je voortgang te bespreken en verdere opvolging te garanderen.

    Gedurende je eerste jaar volg je ook verschillende lessen binnen het Centraal Oriënteringsprogramma (COP). Houd je e-mail en UZAConnect in de gaten voor de planning van deze sessies.

    We starten je opleiding binnen de coronaire pathologie. Zo zal je de eerste weken ingezet worden op het aanleren van de verschillende interventies die uitgevoerd worden. Hierbij leer je de voorbereiding, ondersteuning tijdens en de afwerking van een procedure bij een patiënt aan. 

    Zodra we samen overtuigd zijn dat je dit onder de knie hebt, schuiven we door naar meer complexere procedures zoals implantaties van cardiale devices, ablatie van hartritmestoornissen of procedures aangaande klep- en/of structurele problematieken zoals TAVI, PFO of hartoorsluitingen.

    Na 6 maanden word er verwacht dat je mee instapt in het wachtsysteem. Ook hier zal je eerst co-wachten doen waarbij je steeds samen met een begeleidende verpleegkundige van wacht bent tot je een eerste oproep hebt meegemaakt.

  • Kom je stage lopen op onze dienst? Dan verwijzen we je graag naar de stagewebsite. Hier vind je de welkomstgids en alle nodige informatie over je aanmelding en het begin van je stage.

    Heb je specifieke vragen over je stage, dan kan je altijd contact met ons opnemen via e-mail. We helpen je graag verder!

    We starten je opleiding binnen de coronaire pathologie. Zo zal je tijdens je stage ingezet worden op het aanleren van de verschillende interventies die uitgevoerd worden. Hierbij leer je de voorbereiding, ondersteuning tijdens en de afwerking van een procedure bij een patiënt aan. Als student verwachten we dat je na 1 maand of 4 weken een goede kennis hebt van deze procedures en ze onder begeleiding zelfstandig kan uitvoeren.

    Bij stages die langer duren, verschuiven we vanaf dan de focus op ook het aanleren van procedures met cardiale devices en elektrofysiologie.

    Wij leiden je op zodat je een perfect beeld hebt hoe het is om te werken op een afdeling hartkatheterisatie.

    Studenten mogen ook deelnemen aan de wachtdienst, maar dit steeds in overleg met de stagebegeleider.

Voorstelling

Onze zorgverleners staan voor je klaar

Hieronder vind je een overzicht van de zorgverleners die deel uitmaken van ons team en hun specifieke rol in de behandeling en ondersteuning van onze patiënten.

Artsen

Hoofdverpleegkundigen

Verpleegkundigen

Mentoren

  • Matthias Van Kerkhoven (verpleegkundige)
  • Hestia Van Gerwen (verpleegkundige)
  • Elke Somers (verpleegkundige)
  • Olivier Verbruggen (technoloog/medisch beeldvormer)

Persoonlijke coaches

  •  

Bedden

patiënt in bed

Kathlab heeft 5 verschillende procedure zalen:

Zaal 1: All round (alle procedures mogelijk)

Zaal 2: Coronaire interventies + wachtoproepen

Zaal 3: All round (alle procedures mogelijk)

Zaal 4: Coronaire interventies

Zaal 6: Elektrofysiologie

Procedures

Hieronder vind je een overzicht van de meest voorkomende procedures op onze dienst:

  • Coronarografie
  • Rechts-, en links katheterisatie
  • Myocardbiopsie
  • PCI (Percutane Coronaire Interventie)
  • PTCA (Percutane Transluminale Coronaire Angiografie)
  • Hartoorsluiting
  • Cardioversie
  • Provocatietesten
  • Ablatie van hartritmestoorissen
  • Implantatie cardiale devices
  • Elektrofysiologisch onderzoek
  • Sluiten septumdefecten
  • Plaatsen centrale catheters
Dag- en weekindeling

Dag- en weekindeling

Dagindeling

08:00 - 08:15Opstart en voorbereiding zaal
08:15 - 12:00Uitvoeren van procedures
13:00 - 16:30Uitvoeren van procedures

Weekindeling

Ma 08:15 - 08:30
Briefing
Do08:15 - 08:30
Briefing
Taken

Taken en handelingen

  • De verpleegactiviteiten die jij het meest zal uitvoeren zijn:

    • Steriel openmaken van verpakkingen
    • Aanleggen van ECG
    • Observatie en interpretatie van ECG
    • Geruststellen van patiënten
    • Aanhangen en toedienen van IV medicatie
    • Verwijderen van arteriële sheaths onder begeleiding
    • Communiceren met de opnameafdeling over de geplande procedures
    • Steriel assisteren bij de artsen aan tafel
  • Zorgkundigen in het UZA worden ingeschakeld ter ondersteuning van verpleegkundigen. Als stagiair ZK word je begeleid door mentor-verpleegkundigen en door ervaren zorgkundigen. Tijdens je stage zal je de kans krijgen om alle taken in te oefenen waarvoor je wettelijk bevoegd bent, zoals:

    • Nemen van vitale parameters

    • POCT glycemiecontroles

    • Algemene dagelijkse zorgen (ADL-activiteiten)

    • Wisselhouding toepassen, patiënten opzetten, gebruik actieve en passieve tillift

    • Vervoer patiënten

    • Zorgen omtrent voeding

      • Maaltijdbevraging

      • Voedingsscreening; wegen, meten, BMI-bepaling

      • Vocht- en voedingsbalans

      • Opvolgen nuchter, dieet (bv. IDDSI), vochtbeperking

      • Patiënten eten geven

      • Contact met de diëtiste

    • Logistieke taken

      • Bloedproducten afhalen op de bloedbank

      • Medicatie ophalen in de apotheek

      • Labostalen wegbrengen

      • Voorraadbeheer

      • Bedden opmaken

      • Patiëntenkamer terug in orde brengen na ontslag

Contact

Contactgegevens

Hartkatheterisatielabo

Route 144