UZA - Informatiedag diabetes - van diagnose tot behandelingen -
Logo UZA - Terug naar startpagina
home bereikbaarheid contactachtergrond
 
UZA  >> Nieuws en Agenda  >> Agenda  >> Informatiedag diabetes - van diagnose tot behandelingen -

Informatiedag diabetes - van diagnose tot behandelingen -

Datum
Zaterdag 26 november 2011 van 8u30 tot 16u30

'Diabetes … eens de diagnose is gesteld, geraak je daar nog vanaf? Houd diabetes jou dagelijks bezig, of kun je daar eens vakantie van nemen? Is niets doen een “behandel”optie? Kun je verwikkelingen van diabetes vermijden en beperken? Welke behandelingen en adviezen bestaan daarvoor? En Dokter, gaat diabetes niet „over‟ met een pilletje of een operatie? Waarom niet?'

Specialisten gaan u heldere, korte en actuele informatie geven over de diagnose van diabetes en over behandelingen die je best volgt om acute en chronische complicaties van deze ziekte te voorkomen en te beheersen. U gaat vaststellen welke belangrijke rol niet alleen uw huisarts, apotheker en diabetoloog hierbij spelen. Ook de diëtist, een ‘beweegcoach’ en desgevallend een diabeteseducator kunnen u het leven met diabetes vergemakkelijken. Dat gebeurt het best in overleg met alle leden van uw behandelteam en niet het minste met uzelf. U krijgt bovendien diverse praktische tips… en u gaat vragen kunnen stellen.

Programma
8u30  Onthaal
9u     De diagnose “diabetes”: hoe wordt die gesteld? Door wie? Welke impact?
         Prof. dr. Christophe De Block, diabetoloog UZA en Universiteit Antwerpen
9u20  Voeding als behandeling van diabetes
         Mevr. Annemie Van De Sompel, diëtiste en diabeteseducator UZA
9u40  Diabetes en fysieke activiteit. More is better?
         dr. Dirk Vissers, kinesitherapeut en dokter in de medische wetenschappen, 
         Artesis Hogeschool en Universiteit Antwerpen

10u    Vragen en antwoorden
10u20 Koffiepauze
10u50 Meten is weten. Wie meet wat, hoe en waarom? Waarop moet je letten?
          Bij wie kun je terecht met vragen en problemen of voor controle en ijking
          van meettoestellen?
          Mevrouw Ria Patteet, diabeteseducator, ZNA Middelheim
11u10 Welke rol heeft de apotheker bij de behandeling van diabetes?
          Gaat dat verder dan de aflevering van geneesmiddelen en insuline?
          Is hij een diabetescoach?
          Mevr. Steffi Cornwell, apotheker KAVA
11u30 Vragen en antwoorden
11u50 Lunch
13u40 Welke geneesmiddelen worden er gebruikt bij de behandeling van diabetes? 
          Wanneer? Welke nieuwigheden?

          Dr. Pascale Abrams, diabetoloog GZA-campus Sint-Augustinus en campus Sint-Vincentius
14u    Insuline en insuline analogen : voor wie ? wat? wanneer?
          Dr. Patricia Van Rooy, diabetoloog ZNA Middelheim
14u20 Vragen en antwoorden
14u40 Koffiepauze
15u10 En de chirurgie?
          Dr. Leo Hendrickx, chirurg-hoofdgeneesheer ZNA Stuivenberg
15u30 Wat kan de huisarts voor jou doen?
          Dr. Güven Yildiz, huisarts
15u50 Wat kan het ziekenfonds voor de patiënt en zijn naasten doen?
         
Een overzicht van de tussenkomsten
          Dr. Chris van Hul, expert MLOZ
16u10 Vragen en antwoorden
16u30 Slot


Een organisatie van Euromut i.s.m. Algemene Pharmaceutische Bond, Artesis Hogeschool, Dr. Güven Yildiz, huisarts, Koninklijke Apothekersvereniging van Antwerpen (KAVA), Landsbond van de Onafhankelijke Ziekenfondsen, Universiteit Antwerpen, UZ Antwerpen, Vlaamse Diabetesvereniging- Afdeling Antwerpen-Zuid, Ziekenhuizen GasthuisZusters Antwerpen (GZA) – Campus Sint-Augustinus en Campus Sint-Vincentius en Ziekenhuis Netwerk Antwerpen (ZNA) – Campus Middelheim en Campus Stuivenberg.

Locatie
ZNA Middelheim, Brabo-auditorium
Lindendreef 1, 2020 Antwerpen

Praktisch
Deelname is gratis. Inschrijven is verplicht (iedereen is welkom, aantal plaatsen is beperkt). Gelieve contact op te nemen met Veronique Glorieux -
gps@euromut.be – 02-44 44 303 of Fax 02-44 44 318.
Aangezien het een infodag betreft zal het ziekenhuis uitzonderlijk de cafetaria vroeger openstellen om u toe te laten aan een schappelijke prijs een maaltijd (broodje, kleine snack, ) naar keuze te nuttigen.
Om organisatorische redenen vragen wij u om bij uw inschrijving te melden of u van de cafetaria gebruik wenst te maken.

Terug
Informatiemagazine:
magUZA'